II Gwarkowski Rapid 2023

163 uczestników

Tegorocznej II Edycji Rapidu Gwarkowskiego

17,000 zł

Całkowita pula nagród tegorocznej Edycji. Nagrody finansowe, rzeczowe w turniejach oraz osobnych kategoriach rankingowych, wiekowych oraz dla kobiet

6 kategorii

Od najmłodszych po najbardziej doświadczonych zawodników - każdy pasjonat królewskiej gry znajdzie dla siebie kategorię!

II Gwarkowski Rapid to prawdziwa szachowa uczta. Zorganizowaliśmy turniej tak, aby osoba w każdym wieku i na każdym poziomie mogła wziąć udział w naszych rozgrywkach odbywających się w zabytkowym mieście Tarnowskie Góry. Zapraszamy do zapoznania się z informacjami na temat grup, kategorii wiekowych oraz rankingowych, nagród oraz atrakcji jakich można doświadczyć w Tarnowskich Górach.

Gość specjalny - WGM Klaudia Kulon

Gościem specjalnym wydarzenia była arcymistrzyni Klaudia Kulon. W szachy zaczęła grać w wieku 7 lat, wielokrotnie występowała w Mistrzostwach Polski Juniorek, Akademickich Mistrzostwach Polski czy Mistrzostwach Polski Kobiet, zdobywając liczne medale. W 2014 roku zdobyła tytuł arcymistrzowski, w 2019 roku tytuł Mistrza Międzynarodowego a w 2021 roku została Mistrzynią Polski.

W sobotę 16.09.2023 została rozegrana z Nią symultana szachowa. Zagrało 19 osób. Klaudia wygrała 18 pojedynków. Remis udało się uzyskac Krzysztofowi Niemczykowi, 15 letniemu zawodnikowi SSz „Olimpia” Goleszów.

 

Jakie atrakcje czekają Cię w Tarnowskich Górach?

Turnieje szachowe to również poznawanie nowych miejsc. Nasze miasto to idealny cel na weekendowy wypad. Jeśli planujesz przyjechać z osobą towarzyszącą bądź ze swoją rodziną, na pewno będą mogli zagospodarować swój czas wolny w aktywny i ciekawy sposób!

Tarnowskie Góry to jedno z najciekawszych miast Górnego Śląska. Powstanie i sławę zapewniło im tutejsze górnictwo rud srebra, ołowiu i cynku. Wpływ na rozwój miasta miała nie tylko wielko polityka, ale i rozsądek jego mieszkańców. Przez wieki mieszały się tutaj wpływy polskie, czeskie, niemieckie i żydowskie. Dzięki temu dziś możemy mówić, że bogactwo tarnogórskiego dziedzictwa tkwi w jego różnorodności. Obiekty przemysłowe sąsiadują tu z zabytkami architektury, zarówno świeckiej (zamki, pałace, gmachy miejskie), jak i sakralnej (świątynie i pamiątki różnych wyznań). Ponadto od 2017 roku Tarnowskie Góry są na liście UNESCO. Poznawanie miasta urozmaica duża liczba terenów zielonych. Nie brakuje też miejsc do aktywnego wypoczynku i wrażeń sportowych.

Park Wodny. Nasz kompleks składa się z części wewnętrznej i zewnętrznej. W skład pierwszej wchodzą szybkie zjeżdżalnie pełne efektów świetlnych i dźwiękowych, niepowtarzalna sztuczna morska fala, jacuzzi, solanka, basen sportowy, sauny i siłownia. Jest również część gastronomiczna i strefa fitness. Na zewnątrz z kolei znajduje się basen zewnętrzny z jacuzzi oraz wodny plac zabaw stworzony z myślą o potrzebach naszych najmłodszych gości. Jest też tutaj również miejsce relaksu – plaża z parasolami i leżakami.

Park miejski w Tarnowskich Górach jest to miejsce, w którym bez wątpienia można się zrelaksować i spędzić czas z rodziną. Jest to miejsce wręcz idealne do niedzielnych spacerów w gronie najbliższych. Dzięki temu, że na terenie parku znajduje się plac zabaw z pewnością, Twoje pociechy nie będą się nudzić. Wiele osób ceni Park Miejski w Tarnowskich Górach za to, że nie ważne jaka jest pora roku, jest on bardzo atrakcyjnym miejscem dla zwiedzających jak i mieszkańców miasta.

Rynek w Tarnowskich Górach uchodzi za jeden z ładniejszych placów na całym Górnym Śląsku, głównie za sprawą pięknego Ratusza, górującego ponad placem. Zabudowa powstawała tu w XVI wieku, ale niestety nie zachowała się w całości do czasów obecnych. Można natomiast podziwiać kilka ładnych kamienic, a w niektórych z nich usiąść na kawę albo zjeść obiad.

Rynek znajduje się 6 minut jazdy samochodem oraz 20 minut jazdy komunikacją miejską.

Zabytkowa Kopalnia Srebra. Odwiedź wyjątkową w skali świata kopalnię, w której uruchomiono pierwszą na Górnym Śląsku maszynę parową, odkryj kim byli tarnogórscy gwarkowie i dowiedz się jakimi metodami wydobywali skarby, które zostawiła im natura. Tylko tu poczujesz klimat dawnej górniczej pracy i przepłyniesz łodziami podziemną rzekę.

Znajdujące się w pobliskim Radzionkowie Muzeum Chleba zostało otwarte w 2000 r. W muzeum zgromadzone zostały stare, zabytkowe narzędzia pracy piekarzy i cukierników. Można się tu zapoznać z historią i tradycjami związanymi z wypiekiem i historią chleba oraz z technikami, maszynami i urządzeniami do jego produkcji. Zbiory obejmują kilka tysięcy eksponatów w postaci maszyn i urządzeń, pocztówek, zdjęć, obrazów, grafik, publikacji czy książek.

Organizatorzy

Nasz turniej to wydarzenie prowadzone na najwyższym poziomie. Aby dotrzymać wysoko zawieszonych standardów w naszym zespole znajdują się:

Łukasz Brożek

Sędzia główny Kontakt: brozeklukasz@gmail.com

Mirosław Połap

Koordynator TurniejuKontakt: mp.arbiter@hotmail.com

Dominika Gola

Członek zarządu Klubu Kontakt:
dominika-gola29@wp.pl

Krzysztof Pisarski

Prezes klubu szachowego TG MAT

Agata Binkowska

Wsparcie w organizacji Turnieju

Stanisław Żyłka

Wsparcie w organizacji Turnieju