
Menu
Tegorocznej II Edycji Rapidu Gwarkowskiego
Całkowita pula nagród tegorocznej Edycji. Nagrody finansowe, rzeczowe w turniejach oraz osobnych kategoriach rankingowych, wiekowych oraz dla kobiet
Od najmłodszych po najbardziej doświadczonych zawodników - każdy pasjonat królewskiej gry znajdzie dla siebie kategorię!
II Gwarkowski Rapid to prawdziwa szachowa uczta. Zorganizowaliśmy turniej tak, aby osoba w każdym wieku i na każdym poziomie mogła wziąć udział w naszych rozgrywkach odbywających się w zabytkowym mieście Tarnowskie Góry. Zapraszamy do zapoznania się z informacjami na temat grup, kategorii wiekowych oraz rankingowych, nagród oraz atrakcji jakich można doświadczyć w Tarnowskich Górach.
Gościem specjalnym wydarzenia była arcymistrzyni Klaudia Kulon. W szachy zaczęła grać w wieku 7 lat, wielokrotnie występowała w Mistrzostwach Polski Juniorek, Akademickich Mistrzostwach Polski czy Mistrzostwach Polski Kobiet, zdobywając liczne medale. W 2014 roku zdobyła tytuł arcymistrzowski, w 2019 roku tytuł Mistrza Międzynarodowego a w 2021 roku została Mistrzynią Polski.
W sobotę 16.09.2023 została rozegrana z Nią symultana szachowa. Zagrało 19 osób. Klaudia wygrała 18 pojedynków. Remis udało się uzyskac Krzysztofowi Niemczykowi, 15 letniemu zawodnikowi SSz „Olimpia” Goleszów.
Turnieje szachowe to również poznawanie nowych miejsc. Nasze miasto to idealny cel na weekendowy wypad. Jeśli planujesz przyjechać z osobą towarzyszącą bądź ze swoją rodziną, na pewno będą mogli zagospodarować swój czas wolny w aktywny i ciekawy sposób!
Tarnowskie Góry to jedno z najciekawszych miast Górnego Śląska. Powstanie i sławę zapewniło im tutejsze górnictwo rud srebra, ołowiu i cynku. Wpływ na rozwój miasta miała nie tylko wielko polityka, ale i rozsądek jego mieszkańców. Przez wieki mieszały się tutaj wpływy polskie, czeskie, niemieckie i żydowskie. Dzięki temu dziś możemy mówić, że bogactwo tarnogórskiego dziedzictwa tkwi w jego różnorodności. Obiekty przemysłowe sąsiadują tu z zabytkami architektury, zarówno świeckiej (zamki, pałace, gmachy miejskie), jak i sakralnej (świątynie i pamiątki różnych wyznań). Ponadto od 2017 roku Tarnowskie Góry są na liście UNESCO. Poznawanie miasta urozmaica duża liczba terenów zielonych. Nie brakuje też miejsc do aktywnego wypoczynku i wrażeń sportowych.
Park Wodny. Nasz kompleks składa się z części wewnętrznej i zewnętrznej. W skład pierwszej wchodzą szybkie zjeżdżalnie pełne efektów świetlnych i dźwiękowych, niepowtarzalna sztuczna morska fala, jacuzzi, solanka, basen sportowy, sauny i siłownia. Jest również część gastronomiczna i strefa fitness. Na zewnątrz z kolei znajduje się basen zewnętrzny z jacuzzi oraz wodny plac zabaw stworzony z myślą o potrzebach naszych najmłodszych gości. Jest też tutaj również miejsce relaksu – plaża z parasolami i leżakami.
Park miejski w Tarnowskich Górach jest to miejsce, w którym bez wątpienia można się zrelaksować i spędzić czas z rodziną. Jest to miejsce wręcz idealne do niedzielnych spacerów w gronie najbliższych. Dzięki temu, że na terenie parku znajduje się plac zabaw z pewnością, Twoje pociechy nie będą się nudzić. Wiele osób ceni Park Miejski w Tarnowskich Górach za to, że nie ważne jaka jest pora roku, jest on bardzo atrakcyjnym miejscem dla zwiedzających jak i mieszkańców miasta.
Rynek w Tarnowskich Górach uchodzi za jeden z ładniejszych placów na całym Górnym Śląsku, głównie za sprawą pięknego Ratusza, górującego ponad placem. Zabudowa powstawała tu w XVI wieku, ale niestety nie zachowała się w całości do czasów obecnych. Można natomiast podziwiać kilka ładnych kamienic, a w niektórych z nich usiąść na kawę albo zjeść obiad.
Rynek znajduje się 6 minut jazdy samochodem oraz 20 minut jazdy komunikacją miejską.
Zabytkowa Kopalnia Srebra. Odwiedź wyjątkową w skali świata kopalnię, w której uruchomiono pierwszą na Górnym Śląsku maszynę parową, odkryj kim byli tarnogórscy gwarkowie i dowiedz się jakimi metodami wydobywali skarby, które zostawiła im natura. Tylko tu poczujesz klimat dawnej górniczej pracy i przepłyniesz łodziami podziemną rzekę.
Znajdujące się w pobliskim Radzionkowie Muzeum Chleba zostało otwarte w 2000 r. W muzeum zgromadzone zostały stare, zabytkowe narzędzia pracy piekarzy i cukierników. Można się tu zapoznać z historią i tradycjami związanymi z wypiekiem i historią chleba oraz z technikami, maszynami i urządzeniami do jego produkcji. Zbiory obejmują kilka tysięcy eksponatów w postaci maszyn i urządzeń, pocztówek, zdjęć, obrazów, grafik, publikacji czy książek.
Nasz turniej to wydarzenie prowadzone na najwyższym poziomie. Aby dotrzymać wysoko zawieszonych standardów w naszym zespole znajdują się:
Sędzia główny Kontakt: brozeklukasz@gmail.com
Koordynator TurniejuKontakt: mp.arbiter@hotmail.com
Członek zarządu Klubu
Kontakt:
dominika-gola29@wp.pl
Prezes klubu szachowego TG MAT
Wsparcie w organizacji Turnieju
Wsparcie w organizacji Turnieju
Patronem Klubu Szachowego TG MAT jest Urząd Miejski w Tarnowskich Górach
Wpłaty na cele statutowe można dokonywać na konto: 29 2030 0045 1110 0000 0247 3180
Copyright © TG MAT 2023